Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie / Warszawa w Budowie 7

Warszawa okiem niemieckiego i szwajcarskiego krytyka architektury
Rozmowa Grzegorza Piątka z Hansem Wolfgangiem Hoffmannem i Wernerem Huberem, autorami przewodnika po Warszawie „Architekturführer Warschau"

  • Warszawa okiem niemieckiego i szwajcarskiego krytyka architektury
    Przewodnik architektoniczny po Warszawie „Architekturführer Warschau"

Berlińskie wydawnictwo Dom Publishers opublikowało niedawno przewodnik architektoniczny po Warszawie „Architekturführer Warschau". Grzegorz Piątek poprowadzi rozmowę z jego autorami, Hansem Wolfgangiem Hoffmannem i Wernerem Huberem, o ich pracy z miastem. Jak oceniają architekturę Warszawy? Jak postrzegają tendencje w polskiej architekturze? Co charakteryzuje współczesną architekturę Warszawy?

Hans Wolfgang Hoffmann od niedawna zajmuje się architekturą Warszawy, ma więc świeże spojrzenie na współczesne miasto. Z kolei Werner Huber bada architekturę Warszawy od 30 lat i ma całościowy obraz zmian, jakie następowały przez ostatnie dekady.

Hans Wolfgang Hoffmann - ur. 1970, mieszka w Berlinie, jest architektem zajmującym się socjologią miasta. Jest autorem wielu publikacji w magazynach branżowych i prasie na temat urbanistyki i architektury oraz wielu przewodników architektonicznych i książek o Berlinie. 

Werner Huber - ur. 1964, mieszka w Zurychu, jest architektem i redaktorem „Hochparterre“, szwajcarskiego miesięcznika o architekturze i wzornictwie. Od pierwszej wizyty w Warszawie w 1986 roku zajmuje się architekturą tego miasta. Jest autorem wielu książek oraz publikacji w magazynach i prasie.

Grzegorz Piątek - ur.1980, jest krytykiem architektury i kuratorem. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Członek Fundacji Centrum Architektury. Autor wielu publikacji i artykułów o architekturze, urbanistyce i wzornictwie. 

Zobacz także: