Propozycja zabudowy Placu Defilad
Debata z udziałem Wernera Hubera i Thomasa Schregenbergera

• Propozycja zabudowy Placu Defilad
    Makieta przygotowana przez studentów szkoły ZHAW w Winterthur, prezentowana na wystawie „Spór o odbudowę”. Fot. Bartosz Stawiarski

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Muzeum Warszawy zapraszają na debatę wokół makiety przygotowanej przez studentów szwajcarskiej Szkoły
Architektury, Dizajnu i Inżynierii Cywilnej ZHAW w Winterthur, prezentowanej na wystawie "Spór o odbudowę".

Inspirowany odbudową projekt zabudowy placu Defilad powstał jako praca licencjacka. Zadaniem było zaprojektowanie zabudowy opierającej się na tradycji europejskich miast z nawiązaniem do architektury i planowania w Warszawie po 1945 roku. Jedno z najczęściej planowanych po upadku komunizmu miejsc w Warszawie nadal czeka na zabudowę.

Thomas Schregenberger oraz Werner Huber ze szkoły architektury ZHAW Winterthur przedstawią projekt i postarają się odpowiedzieć na trudne pytanie o przyszłość wielkomiejskiej urbanistyki.