Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie / Warszawa w Budowie 7

Księgarnia festiwalu Warszawa w Budowie

  • Księgarnia festiwalu Warszawa w Budowie
    fot. Bartosz Stawiarski

W czasie festiwalu Warszawa w Budowie na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej działa księgarnia prowadzona przez Bookoff. 

W asortymencie znajdują się pozycje z dziedziny architektury, urbanistyki, zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz wybrane opracowania sztuki współczesnej, publikacje związane z tematem Festiwalu, poruszające problematykę odbudowy Warszawy oraz eksperymentów w nauczaniu architektury po II wojnie światowej, magazyny o architekturze, w tym dodatek do niedostępnego na polskim rynku amerykańskiego magazynu VOLUME, poświęcony edukacji architektonicznej, który jest jednocześnie katalogiem festiwalowej wystawy "Radykalne nauczanie".

Bookoff rozpoczął działalność latem 2008 roku jako specjalistyczna księgarnia internetowa obsługująca rynek sztuki, fotografii, designu i architektury. Jej celem jest sprzedaż rzadkich książek artystycznych, często całkowicie niedostępnych na polskim rynku. Publikacje o wyczerpanym nakładzie czy albumy kolekcjonerskie, które nie występują aktualnie w ofercie księgarni, często można tu zdobyć na indywidualne zamówienie. Asortyment uzupełniają albumy najbardziej interesujących wydawnictw polskich i zagranicznych. Specyfiką organizacji tej działalności jest podział na księgarnie tematyczne: fotograficzną z książkami o modzie, kulinarną z rozbudowanym działem książek dla dzieci oraz artystyczną, z publikacjami z zakresu architektury, grafiki, wzornictwa, multimediów, sztuk plastycznych, sztuk performatywnych, czy historii i teorii kultury. 

Od trzech lat Bookoff organizuje konkurs na fotograficzną publikację roku. Od 2009 roku współpracuje z Festiwalem Designu w Łodzi, a od dwóch z Targami Książki Kulinarnej w Warszawie. Bierze czynny udział w życiu kulturalnym, będąc uczestnikiem takich wydarzeń, jak Gdynia Design Days, czy projektów organizowanych przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Zobacz także: