Propozycja zabudowy Placu Defilad
    Debata z udziałem Wernera Hubera i Thomasa Schregenbergera

Zapis debaty wokół makiety zabudowy Placu Defilad w Warszawie przygotowanej przez studentów szwajcarskiej szkoły ZHAW w Winterthur i prezentowanej na wystawie „Spór o odbudowę” w ramach festiwalu Warszawa w Budowie 7.

Inspirowany odbudową projekt zabudowy Placu Defilad powstał jako praca licencjacka. Zadaniem było zaprojektowanie zabudowy opierającej się na tradycji europejskich miast z nawiązaniem do architektury i planowania w Warszawie po 1945 roku. Jedno z najczęściej planowanych po upadku komunizmu miejsc w Warszawie nadal czeka na zabudowę. Thomas Schregenberger oraz Werner Huber ze szkoły architektury ZHAW Winterthur przedstawiają projekt i starają się odpowiedzieć na trudne pytanie o przyszłość wielkomiejskiej urbanistyki.